Підключення рушникосушарки драбинки

Підключення рушникосушарки драбинки

05.04.2022

Серед усіх видів рушникосушки сьогодні найпопулярнішим є тип “драбинка”. На вигляд простий він викликає багато питань щодо встановлення у тих, хто з цим ніколи не стикався. А іноді навіть досвідчені майстри припускаються помилок.

Підключення рушникосушарки до системи АГВ можна виконати декількома способами. Особливість конструкції даного типу дозволяє підключити рушник збоку, знизу або діагоналі. У кожного з методів є свої плюси та недоліки.

Більшість будинків із централізованою системою подачі гарячої води має гравітаційну циркуляцію води, коли у схемі відсутня насос для примусової подачі води. Нижнє підключення рушникосушарки драбинки в таких системах може бути не дуже ефективним, тому що в деяких випадках гаряча вода буде погано доходити до верхніх ребер. З іншого боку, при нижньому підключенні відсутня проблема застою води та осаду в нижній частині стояків рушникосушарки. Після підключення необхідно спустити повітря через клапан крана Маєвського, встановленого зверху на одному зі стояків сушки для рушників. Таким чином вся драбинка наповниться водою і прогріватиметься.

Другим за популярністю варіантом є бокове підключення рушникосушарки. При правильній установці такий спосіб надійніший. Підводи необхідно прокласти під нахилом не менше 3 мм на 1 м, прилад встановити вище зворотного контуру та уникати петель на підводах.При бічному підключенні треба враховувати і відстань від стояка до сушарки для рушників - для ефективної роботи воно не повинно перевищувати 2 м. Бокове підключення виконати простіше, оскільки траса не перетинає габарити драбинки.

На думку деяких сантехніків, найвдалішим варіантом стане діагональне підключення. При такій установці підведення гарячої води виконується у верхньому дальньому кутку, а паркан холодної – з нижнього ближнього виходу. Напрямок руху потоку води гарантує рівномірне прогрівання рушникосушарки та відсутність застоїв води та осаду.

Правильне підключення рушникосушарки - це запорука його продуктивної роботи і високої тепловіддачі. Що у свою чергу забезпечить якісний обігрів та швидке висушування ваших речей.

Viber
Instagram
Telegram